Anne Üniversitesi

Özellikle ülkemizde herkesin dilinde olan bir söz vardır. ‘Eğitim Ailede Başlar’ ama bu söz genellikle uygulamaya geçmez ve çocuklarımızın eğitiminde tamamen okulu sorumlu tutarız. Bu durum hem ebeveynlerin sorumluluğu üzerlerinden atmasına yardım eder hem de insan yetiştirme hususunda bir yetersizliğimiz varsa onun ortaya çıkmasını önler. Ancak yapılan araştırmalar göstermektedir ki eğitim hayatında da sosyal hayatta da başarılı olan çocukların eğitiminde anne oldukça önemli bir faktördür.

Hepimizin bildiği gibi ülkemizde anneler kutsal varlıklar olarak kabul edilir ve annelere oldukça fazla saygı gösterilmektedir. Ancak son yıllarda özellikle aile için şiddet vakaları yazılı ve görsel medyada fazlaca yer almaya başlamıştır. Önceki dönemlerde sadece eşler arasında olan aile içi şiddet vakaları son yıllarda diğer aile bireyleri arasında da olmaya başlamış ve anne babasına şiddet uygulayan çocukları veya küçük yaştaki çocuklara, bebeklere karşı şiddet uygulayan ebeveyn vakaları görülmektedir.

Bizler Anne vasfının son yıllarda böyle kötü şekilde anılmasından annelerimizi de kendimizi de sorumlu tutuyoruz. Annelerimiz ellerinden geldiği kadar kendilerini geliştirmek isteyecekler ve bizlerde onlara kendilerini geliştirebilecekleri, eğitim seviyelerini yükseltebilecekleri, çocuklarıyla doğru iletişim kurabilmeyi öğrenecekleri imkanlar sağlayacağız.
Anne Üniversitesi sitesine gitmek için tıklayınız...

Şehir Fotoğrafları